CyanTeeth

СТОМАТОЛОГИЧЕН КАБИНЕТ   -   Д-Р ПЕТЯ ПОИБРЕНСКА

Motto



гр. София, кв. Манастирски ливади, ул. "Синанишко езеро" №13, бл.12 партер;      моб. тел.: 0888873693
stomatolog
working
mumandchild

ТЕРАПИЯ

Лечението е съобразено с естетическите и функционални изсквания, с подходящи за случая материали. Ако манипулациите са болезнени, се поставя упойка по желание на пациента.

ЗЪБЕН КАРИЕС

- Засяга твърдите зъбни тъкани, като предизвиква образуването на кухини в тях. Основен метод за лечението на кариес са обтурациите (пломби). След почистване на размекнатите зъбни тъкани, оформената в зъба кухина се запълва с материал, който определя и вида на обтурацията – фотополимер, химиополимер, амалгама, инлеи /Обтурации, които се изработват в зъботехническа лаборатория по предварително взет отпечатък. Изработват се от метал, фотополимер или керамика. Инлеите притежават по-голяма здравина от обикновенните обтурации, а фотополимерните и керамичните инлеи са с високо естетични качества.

ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СИЛНО РАЗРУШЕНИ ЗЪБИ /КОРЕНИ/

- При големи разрушения, когато е невъзможно възстановяване на зъбите с обтурационни материали, се изработват в лабораторни условия ляти щифтови пънчета - пинлеи Те се циментират и върху тях се изработва и поставя, в зависимост от случая, корона или мост. Друга алтернатива за възтановяване на силно разрушени зъби е с циментиране на фиброщифт и възстановяване с фотополимер.

- Естетични фотополимерни реставрации с висококачствен фотополимер Filtek за предни и задни зъби

Zub
Zub

Zub
Zub
Zub
Zub




































- Изработване на фасети от фотополимер като алтернатива на порцелановите и ортодонтското лечение.

Мостове без изпиляване

- Когато ви липсва зъб, той вече може да бъде възстановен без да се изпиляват здравите съседни зъби. Използвайки последните върхови достижения на науката, на мястото на липсващия зъб, може да бъде направен така нареченият адхезивен мост. Адхезивните мостове позволяват минимално-инвазивна интервенция върху съседните зъби, без те да се изпиляват и обличат в корони. В опорните зъби се правят улеи с много малка дълбочина (около 1,5-2 мм), а ако имат съществуващи пломби или кариеси, на практика не се изпилява здрава зъбна тъкан. Адхезивен мост може да бъде направен и когато съседните зъби са наклонени или с много къси корони и няма достатъчно място за поставяне на имплант или направа на класически мост. Лечението с адхезивни мостове протича в едно посещение. Постига се максимален естетичен резултат, поради липсата на метал във възстановяването. Адхезивните мостове имат значително ценово предимство в сравнение с мостовете от металокерамика, прескерамика и цирконий. Ако в бъдеще решите да си поставите имплант, можете да го направите, като адхезивният мост се премахва без последствия за носещите зъби.

- За направата на адхезивни мостове са необходими определени условия. Възможно е заместване на един или два липсващи зъба. Лисващият зъб (зъби) не трябва да е последен в зъбната редица. За целта се използват гласфибровлакна everStickC&B на финландската високотехнологична компания StickTech(sticktech.com) и последно поколение фотополимери. Постига се изключителна здравина и естетика.

ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СЧУПЕНА КЕРАМИКА НА СТАРИ МЕТАЛОКЕРАМИЧНИ КОНСТРУКЦИИ С ФОТОПОЛИМЕР – извършва се в едно посещение със специални свързващи гелове на фотополимера към счупената керамика на конструкцията.

Кореновото лечение

- Налага се при инфекциозно или травматично засягане на зъбната пулпа (нерв на зъба). Правилно проведеното кореново лечение позволява запазване на зъба и възстановяване на нормалната му функция. Провежда се в няколко етапа. Първо се отваря зъба с местна упойка, отстранява се съдържанието на кореновите канали. Следва определяне на дължината им. Прецизното измерване е от изключително значение за успешното лечение на зъба. Използва се електронен апекслокатор, гарантиращ точни разултати. След това следва почистване и оформяне на кореновите канали. В последния етап те се запълват със специални канало-пълнежни средства и чрез обтурация (пломба) се възстановява дефекта предизвикан от зъбния кариес. Използването на съвременни методи на обработка и запълване на кореновите канали предотвратява нежелани странични ефекти като оцветяване и потъмняване на лекуваните зъби. Понякога при много големи пломби може да се наложи изработване на корона, с цел предпазване на зъба от счупване. Лечението се извършва под упойка, използват се съвременна техника, методи и материали, винаги с последващ рентгенов контрол което е гаранция за оптимални резултати.

Прелекуване на коренови канали

- Налага се при проблеми със зъби , които са претърпели кореново лечение , но то се е оказало неуспешно. Характерни са с остри или хронични възпалителни процеси, грануломи, кисти, които се установяват с ренгенова снимка.

rentg
rentg